გაკვეთილის მასალები


                                   გაკვეთილის გეგმა






გაკვეთილის  მთავარი თემა

Lets study Aa, Bb, Cc
სწავლების საფეხური
  I კლასი 


მოსწავლეთა პროფილი
30 moswavle


გაკვეთილის მნიშვნელობა/აქტუალობა
მოსწავლეები გაეცნობიან ახალ ასოებს და შეძლებენ იმ სიტყვების წარმოთქმას რომელიც იწყება ამ ასოებზე.



გაკვეთილის მიზნები და შედეგები

მოსწავლეებს გაეცნობიან ახალ ასოებს და განუვითარდებათ თუ როგორ წარმოთქვან ესა თუ ის ასო.
 უცხ.დ.I.1. მოსწავლეს შეუძლია მასწავლებლის მითითებების გაგება.
უცხ.დ.I.7. მოსწავლეს შეუძლია ასოების, სიტყვების წერა.

წინასწარი ცოდნა

მოსწავლეებისათვის ნაცნობია სიტყვები რომელიც იწყება Aa Bb Cc-ით და მათ სეუძლიათ ამოიცნონ ახალი ასოები.


შეფასების საგანი და პროცედურები

მოსწავლეებს შევაფასებ : 
ზეპირიმეტყველება. 
 საშინაო დავალება.
 ჩართულობა.                                                           
                                          
                                            



სასწავლო მასალა და ტექნიკური რესურსები

სახელმძღვანელო  Macmillan-English World, workbook, flashcards, posters. ინტერნეტი



გაკვეთილის მსვლელობა/საკლასო მენეჯმენტი
 აქტივობა 1. გაკვეთილი იწყება მისალმებით (3 წთ)
 აქტივობა 2. (10წთ) მასწავლებელი აცნობს მოსწავლეებს ანბანს და აცნობს თუ რამდენი ასოა ინგლისურ ანბანში.
  აქტივობა 3. (10წთ) მასწავლებელი უხსნის ახალ ასოებს Aa Bb Cc და აცნობს სიტყვებს რომლებიც იწყებიან ახალ ასოებზე.
Aაქტივობა 4. (5წთ) მოსწავლეები ცდილობენ ზეპირად წარმოთვან ახალი ასოები.
Aაქტივობა 5 (5წთ) დავყოთ ბავშვები ჯგუფებად და დავავალოთ ახალი ასოების დაწერა დამოუკიდებლად.
Aaqtivoba 6 (2წთ) საშინაო დავალება: დავავალოთ ბავშებს ახალი ასოების გამოწერა სახლში. 



                                                         შეფასების რუბრიკა

კრიტერიუმი
დაბალი
საშუალო
მაღალი
ზეპირი მეტყველება
თუ მოსწავლე ვერ გამოთქვამს სიტყვებს და ბგერებს.
თუ მოსწავლეს შეუძლია ბგერების გამოთქმა. სიტყვების გამოთქმაში უშვებს შეცდომებს.
თუ მოსწავლე სწორად, გამართულად გამოთქვამს სიტყვებს და ბგერებს.
საშინაო დავალება
თუ მოსწავლე არ აქვს ასოები და სიტყვები გამოწერილი.
თუ მოსწავლეს გამოწერილი აქვს სიტყვები და ასოები არასრულად და შეცდომით.
თუ მოსწავლეს აქვს სწორად და სუფთად გამოწერილი სიტყვები და ასოები.
ჩართულობა
თუ მოსწავლე არ არის ჩართული საგაკვეთილო პროცესში, ვერ პასუხობს კითხვებს და ვერ ასრულებს მასწავლებლის მითითებებს.
თუ მოსწავლე ნაწილობრივ არის ჩართული საგაკვეთილო პროცესში და ცდილობს შეასრულოს მასწავლებლის მითითებები.
თუ მოსწავლე ჩართულია საგაკვეთილო პროცესში აქტიურად, პასუხობს მასწავლებლის შეკითხვებს და ასრულებს მასწავლებლის მითითებებს.

  

                                        პრეზენტაცია

No comments:

Post a Comment